Детски снимки в Интернет?

Публикувана на: 26.01.2008, от Irina Blagoeva
Кoментари:7

                                              Колежки,

                                          Какво е вашето мнение за публикуването на детски снимки в сайтовете?Смятате ли, че можем да попаднем под ``ударите`` на някакви закони, когато качваме снимки с тържества? Някой знае ли за такива закони?

Коментари 7

13.02.2008 dsg

Profile

 Снимките ги няма вече на сайта на Информационната  система за обслужване на детските градини , малко преди 04.02 ги махнаха.Освен това не ги качва Столична община , а директорите на детските заведения , нали имат достъп, доколкото знам.Оделен е въпроса със сайтовете на детските градини -там снимки има .

13.02.2008 anilenas

Profile

   И аз мислех, че е така, но не бях сигурна. С направеното пояснение се убедих. Благодаря!

13.02.2008 kr_bozhinov

Profile

user: elina

Или Столична община също е нарушител на Европейските закони?

 

Въпросът ви е риторичен според мен де

 

Лек, доходен и на вас ден

08.02.2008 elina

Profile

  А тогава как да си обясним качването на снимки от градините в сайта за регистрация на децата на столична община? Че тези снимки там включват и по подразбиране информация къде може да бъде намерено детето. Аз не знам Столична община да е искала разрешението на родителите. Европейският закон визира единични снимки, колективни снимки, разграничава ли снимки, публикувани от частни лица и снимки, публикувани от юридически лица... Нещо ми се вижда неясно. Или Столична община също е нарушител на Европейските закони?

29.01.2008 kr_bozhinov

Profile

user: Eko

Ако беше забранено мисля, че модераторите щяха да са ги изтрили вече, така че спокойно!

 

Има закон-европейски- който урежда тези неща

Забранено е до 12 години публикуването на снимки на деца, техните адреси и др. лични данни.

Проблем имат много училища, които изграждат онлайн галерии на ученици(тъй наречените годишници) :)

Иска се непременно разрешението на родителите

:)

Лек, доходен и на вас ден

29.01.2008 Eko

Profile

 Ако беше забранено мисля, че модераторите щяха да са ги изтрили вече, така че спокойно!

28.01.2008 vesela_andreeva

Profile

Аз лично го обобрявам защо да не  се видят хубавите моменти от нашата работа! Ако се притеснявате от нарушаването на някакъв закон / аз лично незнам такъв /, взимайте предварително разрешението на родителите и децата или поне ги информирайте кои снимкш сте качили и в кой сайт.